ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

Z okazji Światowego Dnia Pszczół, mamy dla Was szybki konkurs:
1.POLICZCIE ILE PSZCZÓŁ JEST NA ZDJĘCIACH?
2.NAPISZCIE CO NAJBARDZIEJ na świecie LUBI KUBUŚ PUCHATEK?
Odpowiedzi proszę wysłać: e- dziennik (Beata Jaskot), pierwsza osoba, która poda prawidłowe odpowiedzi na pytania otrzyma ” małe co nieco..;))

„Pszczoły ceniono już w starożytności, a ich profesjonalną hodowlą zajmowali się m. in. Egipcjanie, Sumerowie czy Babilończycy. Dlaczego są takie ważne?
„Jeśli wyginą pszczoły, wówczas rodzajowi ludzkiemu zostaną już tylko cztery lata” – Albert Einstein.
20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Jest to inicjatywa Słowenii, która w ten sposób chciała podkreślić znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności i zwracała uwagę, że stosowanie pestycydów w rolnictwie zabija te owady.
Ponad 300 000 gatunków roślin (ponad 87%) na świecie jest zapylanych m.in. przez pszczoły. Rośliny są dla człowieka głównym źródłem pokarmu. Skala produkcji upraw zależnych od zapylaczy wzrosła przez ostatnie 50 lat o 300% czyniąc tym samym nasze życie niezwykle związanym, zwłaszcza z pszczołami. To dzięki ich pracowitości możemy jeść jabłka, maliny, czereśnie, ogórki jak i wiele innych owoców i warzyw. Zapylają też rośliny użytkowane do innych celów – ozdobnych, leczniczych, kosmetycznych i tekstylnych. Jedną z nich jest np. bawełna – a to oznacza, że dzięki pszczołom możemy nosić jeansy czy bawełniane koszulki. Niestety w wyniku wielu czynników w tym głównie działań człowieka, pszczoły zaczynają ginąć. Na świecie istnieje około 20 000 gatunków pszczół. Aż 222 z około 470 gatunków pszczół żyjących w Polsce są zagrożone wyginięciem.”
(Lasy Państwowe, K.Prange)

[FinalTilesGallery id=’7′]

1.PSZCZOŁA/PJM

2.Piosenka o miodku

3.Prace plastyczne, inspiracje – pszczoła

4.Bajka edukacyjna. Ciekawostki o pszczołach

5.Natura uczy- ciekawostki o pszczołach i miodzie

6. Co w ulu bzyczy…