Film edukacyjny dotyczący COVID-19

Szanowni Państwo,

Żyjemy w czasach pandemii COVID-19. To moment olbrzymich wyzwań, przed którymi wszyscy stanęliśmy.

Fundacja Adamed od ponad sześciu lat działa na rzecz naukowego rozwoju polskiej młodzieży. W obecnej, trudnej sytuacji nie wstrzymaliśmy naszych działań edukacyjnych. Szybko i pewnie reagujemy na zmiany zachodzące w otoczeniu. Dlatego też, aby pomóc polskim uczniom zrozumieć obecną sytuację oraz przybliżyć im zasady zachowania, mające zapobiec rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2, przygotowaliśmy specjalny film edukacyjny.

Zadbaliśmy, by materiał był zarówno wartościowy, jak i przystępny dla młodych odbiorców. Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych, m.in. dr hab. n. med. Krzysztofa Tomasiewicza, kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Film powstał pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.

Film udostępniamy na kanale YouTube programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP – link. Zachęcamy do zaprezentowania go uczniom w trakcie lekcji lub udostępnienia na stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych Państwa szkoły. Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z bogatą bazą materiałów edukacyjnych, dostępnych na stronie www.adamedsmartup.pl. Wśród nich znajdą Państwo m.in. projekty eksperymentów i filmy popularnonaukowe, które mogą być wykorzystane na zajęciach z uczniami.

Z wyrazami szacunku,

Martyna Strupczewska,

Kierownik programu ADAMED SmartUP