II Ogólnopolski Tydzień Pisania Kartek Świątecznych

Witamy serdecznie
Nasz Ośrodek oraz Stowarzyszenie „Promyczek Nadziei” dołączyły się do akcji Fundacji „Dbam o Mój Zasięg”.
Kartki świąteczne dotarły i czekają na wypisanie. Od poniedziałku zaczynamy ” pisanie kartek” na lekcjach plastyki, zajęciach rozwijających kreatywności, zajęciach popołudniowych w grupach wychowawczych i nie tylko.
Zapraszamy do wspólnego (klasowego / grupowego) spotkania przy stole (stacjonarnie / zdalnie) i zrobienia kartek najbliższym, a przede wszystkim osobom samotnym….

Poniżej parę słów od organizatora:
„Szanowni Państwo, w tym roku w razie czego , możemy my nauczyciele wypisać kartki do naszych uczniów i podopiecznych…
Już 5 grudnia startuje 🎄 II OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ PISANIA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH‼ Serdecznie Was zapraszamy do dołączenia do akcji i obdarowania nimi bliskich oraz osób samotnych.
A my, jak w ubiegłym roku, aż do 13 grudnia będziemy Wam podrzucać na fb pomysły na wykonanie wspaniałych kartek i inspirować do napisania wyjątkowych życzeń. 💓💓💓 Was również zapraszamy do umieszczania w wydarzeniu swoich pomysłów!
➡️ Dlaczego warto podtrzymywać tradycję obdarowywać innych kartkami świątecznymi?
🎄 Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
🎄 To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
🎄 Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
🎄 Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
🎄 Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
🎄 To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
.
Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Dbam o Mój Zasięg, jest ono częścią kampanii „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” (www.idaswieta.com).