Światowy Dzień Jabłka

We wrześniu swój dzień obchodzi najbardziej popularny owoc w naszym kraju, czyli jabłko. Owoc ten jest pełen witamin i błonnika, a jego regularne spożywanie pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, a także sylwetkę. Co warto wiedzieć o jabłkach? Koniecznie czytaj dalej.

Amerykańskie przysłowie mówi: „jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie” (an apple a day keeps the doctor away). Oczywiście należy do niego podejść z dystansem, gdyż nie ma produktu idealnego, którego stosowanie rozwiązałoby wszystkie problemy zdrowotne. Jednak z uwagi na wysoką dostępność i stosunkowo niską cenę, jabłka mogą stanowić jedną z zalecanych dziennych porcji owoców, których jako społeczeństwo niestety wciąż jemy za mało.

Jabłka w wygodny sposób możemy wziąć do pracy lub zapakować dzieciom do szkoły. Jako przekąska, będą zdecydowanie zdrowsze i mniej kaloryczne niż batoniki lub drożdżówki, po które tak chętnie sięgamy. A spożyte z jogurtem i orzechami mogą już stanowić zbilansowane drugie śniadanie. Istnieją również badania, które pokazują, że jedzenie większej ilości owoców (np. jabłek) powoduje wolniejsze tycie, a nawet zmniejszenie masy ciała.

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali prace z okazji tego święta. Efekty ich pracy widać na zdjęciach poniżej…