Po raz kolejny zapraszamy do dołączenia się do zbiórki pieniędzy !

Datki będą zbierane do puszki stacjonarnej – SEKRETARIAT(p. Bożena), można także wpłacać do puszki wirtualnej – kliknij obrazek puszki poniżej.

WOŚP 2023 – CEL

 

Na co WOŚP zbiera w 2023 roku? Jaki jest cel zbiórki? Jerzy Owsiak ogłosił, że po raz pierwszy w historii za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt, który posłuży każdej osobie. W 2023 roku WOŚP ma zamiar zakupić nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Warto wiedzieć, że sepsa nie jest chorobą, tylko skrajną reakcją organizmu walczącego z infekcją. To niebezpieczny stan, który dla chorego stanowi sytuację zagrażającą jego życiu. Infekcje, które prowadzą do sepsy, rozpoczynają się w drogach moczowych, płucach, przewodzie pokarmowym i na skórze. Bez odpowiedniego leczenia może nie tylko dojść do niewydolności narządów i uszkodzenia tkanek, ale także do śmierci.

 

WOŚP 2023 – HASŁO

 

Wiele osób zastanawia się, jakie jest hasło WOŚP 2023. To żadna tajemnica. W 2023 roku Orkiestra z Jurkiem Owsiakiem na czele gra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.