Międzynarodowy Dzień Białej Laski

„Prawdziwe szczęście jest wtedy, gdy się nim dzielisz” (cytat z filmu
„Wszystko za życie”). Tak można powiedzieć o wolontariuszach, którzy służą pomocą osobom niewidomym i słabowidzącym z PZN w Bielsku – Białej.Razem wspólnie wędrują, wspinają się, rozmawiają, spędzają razem czas….zarażają się wzajemnie optymizmem.Jedni i drudzy są szczęśliwi i w pełni cieszą się życiem.
W piątek, 15 października młodzież naszego ośrodka wraz z opiekunami p.Moniką Szczur i p.Beatą Jaskot po raz kolejny miała możliwość spotkać członków PZN i wolontariuszy. Mieliśmy również zaszczyt uczestniczyć w koncercie z okazji Jubileuszu 70 lecia Polskiego Związku Niewidomych.Uroczystość odbyła się w „Międzynarodowym Dniu Białej Laski” w Bielskim Centrum Kultury. Mogliśmy wysłuchać i podziwiać piękne występy osób niewidomych i słabowidzących.Osoby te mimo dużych ograniczeń związanych z niepełnosprawnością narządu wzroku, są pełni zapału i pasji. Swoją chęcią do życia i działania zarażają innych.
Ich postawa może być przykładem do naśladowania!!
Po koncercie, na ręce p.Tadeusza, prezesa PZN Koło Grodzkie w Bielsku- Białej, wręczyliśmy laurki przygotowane przez naszych uczniów(Emil – kl.3b, opiekun p.P.Jakubowska – Langrzyk i Jakub – kl.7bw, opiekun p.B.Jaskot) oraz lokalne słodycze. Mogliśmy także porozmawiać z prezesem Fundacji Wspierania Inicjatyw Społecznych „Pogranicze Bez Barier”,p.Bogumiłem Kanikiem, wolontariuszką p.Agnieszką oraz z członkami PZN, z którymi nasi uczniowie niedawno spotkali się na wspólnym wyjeździe w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Poznaliśmy także muzyka, p.Darię i jej wspaniałego labradora Ramzesa, który jest psem przewodnikiem. Pani Daria, która w czasie jubileuszowego koncertu pięknie zaśpiewała, w tym roku m.in. dzięki Fundacji Anny Dymnej uczestniczyła w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu. W drodze powrotnej skorzystaliśmy z możliwości wieczornego spaceru po Cieszynie.
Było pięknie!!!

[FinalTilesGallery id=’22’]