Apel do wszystkich ludzi dobrej woli o wspomożenie akcji pomocy dla Ukrainy

Nasz Ośrodek włącza się w pomoc uchodźcom z Ukrainy stając się schronieniem dla naszych niesłyszących sąsiadów zza wschodniej granicy. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wspomożenie nas.

Zbieramy :

Koce, śpiwory, pościel, karimaty, ręczniki, poduszki, bieliznę pościelową
Artykuły pielęgnacyjne i higieniczne: szczoteczki do zębów, mydła, żele pod prysznic, szampony, pampersy, podpaski, tampony, papier toaletowy, ręczniki papierowe, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne.
Środki opatrunkowe, środki na odparzenia, termometry, maseczki, środki dezynfekujące
Artykuły szkolne i papiernicze dla dzieci – zeszyty, długopisy, kredki

Dodatkowo w miarę poznawania potrzeb przybywających do nas uchodźców lista artykułów pierwszej potrzeby będzie na bieżąco aktualizowana na stronie internetowej: oswnis.pl oraz mediach społecznościowych SOSWNiS w Raciborzu.

Dary przyjmujemy stacjonarnie w portierni Ośrodka w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00 oraz od 16:00 do 18:00.

W przypadku problemów z transportem darów prosimy o kontakt z Ośrodkiem oraz bezpośrednim koordynatorem zbiórki – Magdaleną Kostecką-Ciałowicz.

Aby zapewnić naszym gościom możliwie komfortowe warunki potrzebna jest również pomoc finansowa, która zostanie przeznaczona na wyżywienie oraz bieżące potrzeby uchodźców.
W tym celu prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia PROMYCZEK NADZIEI.

Nr konta: 57 1750 0012 0000 0000 3350 8988

W tytule przelewu „Pomoc dla Ukrainy”