Zakończyliśmy akcję „Ogólnopolskiego Tygodnia Pisania Kartek Świątecznych”

Akcja zakończona!!!
Otrzymaliśmy certyfikat, podziękowania i zaświadczenia:)

W okresie przedświątecznym wraz ze wsparciem Stowarzyszenia „Promyczek Nadziei”,pracowników,uczniów i wychowanków naszego ośrodka ruszyliśmy z akcję „Ogólnopolskiego Tygodnia Pisania Kartek Świątecznych”.Koordynatorem kampanii i akcji była p.B.Jaskot,razem z nią współpracowały p.A. Gałeczka, M.Szczur, E.Kasprzyk, D.Łacek i J.Sopel.
Nasi podopieczni stacjonarnie/zdalnie wraz z nauczycielami, wychowawcami oraz w domu z rodzicami podjęli wyzwanie wykonania i wypisania własnoręcznie kartek świątecznych dla bliskich i osób samotnych.
Wzięliśmy także udział w trzeciej ogólnopolskiej kampanii społecznej „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS- IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”,której celem było zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.
Dzieci i młodzież poprzez wspólne spotkanie przy stole przy wykonaniu i wypisaniu kartek (w szkole czy w domu rodzinnym) mogli podtrzymać więź,nawet z najdalszymi członkami rodzin (opowiadanie i wspomnienia o członkach rodziny). Wychowankowie zyskali umiejętność własnoręcznego „napisania” kartki, a nawet wykonania jej od podstaw.
Kartki zrobione przez siebie i te otrzymane od Fundacji Dbam o Mój Zasięg, mogli wysłać lub zanieść do emerytowanych pracowników naszego Ośrodka,osób pozostających na święta w szpitalu i wszystkich innych, którzy mogą w święta Bożego Narodzenia czuć się samotnie. Poprzez udział w kampanii i akcji „pisania kartek” rozwijana była u uczniów i wychowanków empatia; wzbudzana była chęć do pomocy innym.
Dziękujemy w imieniu swoim i Fundacji Dbam o Mój Zasięg.