Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Gratulacje i wielkie brawa!!!
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.

Nasz uczeń Jakub K. z kl.7bw zdobył III miejsce w kategorii praca przestrzenna. Na zajęciach rozwijających uzdolnienia, pod kierunkiem Beaty Jaskot wykonał pracę na konkurs. Była to praca przestrzenna przedstawiająca króla Biskalara z opowiadania ” Skarby króla Biskalara”- „Bajki robotów” S.Lem
Podziękowania za pracę składam również uczniom kl.7b – Colinowi M. i Adamowi T.za pięknie wykonane na lekcjach asamblaż’e.

„W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bajki robotów” wzięło udział 399 uczestników w wieku od 3 do 75 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. Warszawy, Zamościa, Rybnika, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Oleszyc, Poznania, Rzeszowa, Lublina, Biłgoraja, Gliwic, Rudy Śląskiej, Markowa, Inowrocławia, Kruszyny, Gdyni, Łodzi, Książenic, Płocka, Katowic, Gietrzwałdu i Stalowej Woli. W tym roku została również nadesłana praca z Mińska (Białoruś).
Okazją do zorganizowania konkursu było obchodzone w tym roku stulecie urodzin Stanisława Lema i związany z tym Rok Lema. Tematy prac były jednak bardzo różnorodne. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki, pacynki lub pracy przestrzennej nawiązującej do treści książek o kosmosie, robotach itp.”

Materiał na stronie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu (kliknij obrazek poniżej):