Warsztaty Nauka przez działanie – ICT w nauczaniu specjalnym

Profesjonalne szkolnictwo zawodowe – pewna praca

10 maja w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty pt.: Nauka przez działanie – ICT w nauczaniu specjalnym, w których wzięli udział nauczyciele i dyrektorzy szkół z Raciborza, Rybnika, czy Katowic. Dla gości zostały przygotowane praktyczne zajęcia, takie jak:

  • Aktywne klocki LEGO – hobby z przyszłością. Warsztaty robotyki.
  • Aplikacje multimedialne w nauczaniu, czyli jak aktywizować ucznia z dysfunkcją słuchu.
  • Tablica multimedialna to nie wszystko – uczenie przez DOŚWIADCZENIE.

Warsztaty poprzedziły występy uczniów grających na bębnach oraz przemówienie wicemarszałka woj. śląskiego – Michała Woś, który zaszczycił nas swoją obecnością w tym dniu. Nasi goście aktywnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach. Każdy z nich miał możliwość zbudowania robota, co było możliwe dzięki zakupionym przez naszą placówkę w ramach projektu unijnego Profesjonalne szkolnictwo zawodowe – pewna praca” – aktywnych klocków lego. Co więcej stworzyliśmy wspólnie quizy w aplikacji multimedialnej oraz zaplanowaliśmy polisensoryczne zajęcia uwzględniająca potrzeby uczniów niesłyszących i słabosłyszących.

Dziękujęmy wszystkim za udział, mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie wykorzystana w pracy z uczniami w Państwa placówkach.

O tym wydarzeniu w mediach: