Obchody „Dnia Głuchego”

Na początek odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego połączona z pasowaniem uczniów klas pierwszych. W czasie dnia otwartego można było także zapoznać się z pracą policjantów katowickiego oddziału prewencji. Chętni mogli dotknąć broni na pociski niepenetrujące, przymierzyć elementy stroju policjantów, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
     Przed uczniami ich rodzicami i nauczycielami zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Raciborskiego Centrum Kultury, która wystąpiła z repertuarem znanych przebojów w wersji akustycznej. Z kolei na parterze budynku głównego raciborskiej placówki można było skorzystać z kawiarenki z domowymi wypiekami.
      W bogatym programie dnia otwartego nie zabrakło także innych atrakcji. Były to między innymi ciekawe wystawy prac artystycznych wychowanków Ośrodka dla Niesłyszących i Słabosłyszących, dogoterapia, dmuchany zamek oraz kącik strzelecki, gdzie każdy chętny mógł obejrzeć repliki broni oraz umundurowania, oraz oddać kilka strzałów do specjalnie przygotowanej tarczy. Dzień otwarty w raciborskiej placówce trwał do godziny 16.00. (Materiał strona: www.naszraciborz.pl). Autorem zdjęć jest p. R. Struzik.

Relacja z mediów – NaszRacibórz: Obchody Dnia Głuchego w Ośrodku dla Niesłyszących w Raciborzu