Program dla szkół

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.
Wraz z rokiem szkolnym 2020/2021 rozpoczęliśmy na nowo przygodę ze zdrowym odżywianiem w ramach tego programu.
Program ma na celu propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych tak, by dzieci od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak. Oprócz promowania zdrowej diety program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.
W projekcie bierze udział 35 uczniów klas 1 – 5 szkoły podstawowej. Dzieci otrzymują do spożycia mleko i jego przetwory oraz warzywa i owoce.
We wrześniu i październiku w ramach projektu na lekcjach plastyki i zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie wykonali prace w różnych technikach, na zajęciach edukacyjnych uczniowie kl.3w min.: komponowali zdrowe przekąski z dostarczonych produktów,zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, świętowali „Światowy Dzień Jabłka”,poznali owoce i warzywa z naszych sadów i ogrodów,zapoznali się z wierszem J.Brzechwy „Na straganie”.