„Program dla szkół”

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.
To kontynuacja dotychczasowych programów: „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”.
🍎🥕🥛🍎🥕🥛🍎🥕🥛🍎🥕
Wraz z rokiem szkolnym 2022/2023 rozpoczęliśmy na nowo przygodę ze zdrowym odżywianiem w ramach tego programu.
Program ma na celu propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych tak, by dzieci od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak. Oprócz promowania zdrowej diety program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.
W projekcie biorą udział uczniowie klas 1 – 5 szkoły podstawowej. Dzieci otrzymują co tydzień do spożycia mleko i jego przetwory oraz warzywa i owoce.
We wrześniu, październiku i listopadzie w ramach projektu na lekcjach, zajęciach rozwijających kreatywność, funkcjonowanie osobiste i społeczne, uczniowie wykonali prace plastyczne w różnych technikach, przygotowali smaczne i zdrowe potrawy, ciasta i nie tylko.
Na zajęciach edukacyjnych uczniowie kl.2aw min.: komponowali zdrowe przekąski – szaszłyki owocowe, zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania.
Świętowaliśmy także w szkole „Światowy Dzień Jabłka”, a w Ogródku Jordanowskim wraz placówkami oświatowymi z sąsiedztwa „Święto Dyni”.
W ramach zajęć uczniowie pracowali również w szkolnej szklarni, a z wyhodowanych warzyw, ziół przygotowywali posiłki na drugie śniadanie.
Ciekawe materiały, filmiki (większość jest tłumaczonych na język migowy) dla nauczycieli, dzieci, rodziców
znajdują się ➡️
https://www.programdlaszkol.org/
🍎🥕🥛🍎🥕🥛🍎🥕🥛🍎🥕