krzyzowa 05 2019 01

    W dniach 11-17 maja 2019 roku ośmioosobowa grupa uczniów z naszego ośrodka (klasy I b Branżowa, 3 dz i 3 b technikum) wraz z nauczycielami: p. B. Kuśnierz i p. E. Janiczko uczestniczyli w unijnym projekcie "Dla ogrodu w Krzyżowej".
    Celem projektu była promocja kształcenia zawodowego w kontekście międzynarodowym. Młodzież z Polski (obok uczniów z naszego ośrodka do Krzyżowej przyjechała grupa niesłyszących z Warszawy, a także uczniowie z Wałbrzycha) i Niemiec, ucząca się na co dzień w różnych typach szkół, w kierunkach: stolarstwo, ogrodnictwo, kucharstwo i fotografia spotkała się w Międzynarodowym Domu Spotkań w Krzyżowej (okolice Wrocławia i Świdnicy) aby w międzynarodowym zespole uczyć się współdziałania, pracy i zabawy. Uczestnicy podzielili między siebie zadania, których główny celem było zagospodarowanie ogrodu na terenie obiektu w Krzyżowej. Podczas, gdy jedna grupa zajęła się stolarstwem (budowanie uli i domków lęgowych), a druga wybierała i nasadzała kwiaty i ozdobne rośliny w ogrodzie, trzecia pracowała w kuchni aby przygotować samodzielnie kilka posiłków dla wszystkich uczestników (około 60 osób). Dokumentacją działań w ramach interdyscyplinarnych warsztatów projektu zajęła się grupa fotografów. Wszyscy uczestnicy mieli pełne ręce roboty. Szczęśliwie znalazł się jeszcze czas na wspólną zabawę, sport, a nawet krótką wycieczkę i spacer po Wrocławiu, w drodze do agroturystycznego gospodarstwa w Henrykowie, gdzie w zupełnie niezwykłym otoczeniu mieliśmy ognisko i wspólne grillowanie.
    Dla wszystkich uczestników projektu pobyt w Krzyżowej był niesapomnianym przeżyciem, jak również okazją do poznania nowych kolegów, szkołą pokonywania barier językowych oraz doświadczenia integracji i pracy w międzynarodowym zespole.

Materiał video:

youtube logo

Kliknij zdjęcie - zobacz galerię