RizVN Login

Dnia 5 czerwca 2018 r nasi uczniowie byli z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. Panowie strażacy, oprowadzili nas po jednostce i po krótce opowiedzieli dzieciom, z jakimi zadaniami spotykają się strażacy. Odwiedziliśmy Powiatowe Stanowisko Kierowania, gdzie dyspozytor jest odpowiedzialny m. in za odbieranie zgłoszeń i wysyłaniem strażaków na zdarzenia.

Następnym punktem było poznanie na sobie ubioru strażaka, poprzez jego założenie wraz z 18kg aparatem powietrznym. Ponadto poznali narzędzia potrzebne do pracy każdemu strażakowi m.in. sprzęt hydrauliczny do cięcia karoserii używany podczas ratowania poszkodowanych w wypadkach drogowych, sprzęt medyczny, motopompy, pilarki, przecinarki, agregaty prądotwórcze, radiotelefony, drabiny i węże. Uczniowie poznali różne wozy strażackie, jakimi dysponują w tutejszej jednostce oraz ich szczegółowe wyposażenie.

Ta wizyta utwierdziła nas tylko w przekonaniu, że zawód strażaka jest bardzo trudny i wymaga ciągłej dyspozycyjności, pełnienia całodobowych dyżurów, a także stawia niecodzienne wyzwania.

 

 

        PROJEKTY UNIJNE

pewna praca2

ad astra2

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY DLA NIESŁYSZACYCH I SŁABOSŁYSZACYCH W RACIBORZU

Początek strony